Meniu

Validarea mandatelor consilierilor orășenești aleși și a mandatului Primarului orașului Dondușeni, Ivan Belciug!

Astăzi, 14.11.2019, ora 10.30 a avut loc prima ședință de constituire a consiliului orășenesc Dondușeni, în cadrul căreia au fost aduse la cunoștința publică Hotărîrile Judecătoriei Edineț, sediul Dondușeni privind confirmarea legalității alegerilor locale generale din 2019, validarea mandatelor consilierilor orășenești aleși și a mandatului Primarului orașului Dondușeni, Ivan Belciug.
Ședința a fost deschisă de către Președintele Judecătoriei Edineț, dna Lilia Țurcan, judecătorul Judecătoriei Edineț, sediul Dondușeni, dna Tatiana Sobolschi și Secretarul Consiliului raional Dondușeni, dna Livia Bețivu.
Consiliul orașului Dondușeni este format din componența a 17 membri din care:
Zloi Ion – PSRM
Banari Natalia – PSRM
Belciug Ivan – PP ”Partidul Nostru”
Juraveț Valeriu – PSRM
Rotaru Svetlana – PSRM
Ciobanu Remus – BE ”DA și PAS”
Ceremuș Marina – PP ”Partidul Nostru”
Iacoveț Eduard – PSRM
Juraveț Nina – PSRM
Dudun Dumitru – PSRM
Trifaila Vasile – PP ”Partidul Nostru”